RESULTAT


 Översikt   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016

Dec 27

Sandra & Golden Dream vinnare av ÅRETS LYDNADSUNGDOM 2007, SHU

Dec 16

Golden Dream 1:a KM lydnadsklass elit, Norrköping BK

Dec 15

Golden Dream 1:a pris, 2:a plac. jaktklass tikar, SKK Älvsjö

Dec 11

Moria röntgad hd grad B, ed 0

Dec 04

King Arthur ögonlyst UA

Dec 01

Golden Dream 1:a pris, 312 (SM)-poäng lydnadsklass elit, SBK Finspång

Nov 25

Dreamweaver 2:a plac. valpklass II tikar, SSRK Umeå

Nov 11

Dreamline 3:e plac. med HP valpklass II tikar, ÖKK Mjölby

Nov 11

Dreamreader 5:e plac. valpklass II tikar, ÖKK Mjölby

Nov 11

Dreamcatcher 2:a plac. valpklass II hanar, ÖKK Mjölby

Nov 11

Dreammaker 4:e plac. valpklass II tikar, SSRK Grängesberg

Nov 10

Golden Dream 1:a pris, 269 poäng lydnadsklass elit, SBK Söderköping

Nov 02

Between Two Fires 1:a pris, 1:a plac. med CK jaktklass tikar, SKK Växjö

Nov 02

Sir Bors 1:a pris och 5:e plac. unghundsklass hanar, SKK Växjö

Okt 27

Dreamline BEST IN SHOW-3 valpklass II, Eskilstuna inoff.

Okt 27

Dreamhunter 1:a plac. med HP valpklass II hanar, BIM-valp, Eskilstuna inoff.

Okt 27

Dreammaker 4:e plac. puppy III, GRK Sala

Okt 21

Dreamline 2:a plac. med HP valpklass tikar, Nyköping inoff.

Okt 06

Golden Dream 1:a pris nybörjarklass jaktprov, LRK Östergötland

Sept 29

Golden Dream 1:a pris, 304 (SM)-poäng lydnadsklass elit, SBK Vadstena

Sept 29

Princess Guinevere har genomfört MH

Sept 29

Minas Tirith, Rivendell, Weathertop, Lothlorien och Rohan har genomfört MH

Sept 26

Heaven's On Fire godkänd anlagsklass viltspår, SVTK Östergötland

Sept 22

Golden Dream 1:a pris, 270 poäng lydnadsklass elit, SBK Mjölby

Sept 16

Golden Dream 1:a plac. med HP öppenklass tikar, bästa tik, BIR, BIG-2, Norrköping inoff.

Sept 16

Dreamline BEST IN SHOW-2 valpklass I, Norrköping inoff.

Sept 16

Dreamreader 2:a plac. med HP valpklass I tikar, Norrköping inoff.

Sept 16

Dreamcatcher 2:a plac. med HP valpklass I hanar, Norrköping inoff.

Sept 16

Dreammaker 2:a plac. valpklass I, SSRK Dingtuna

Sept 15

Golden Dream ÖSTGÖTAMÄSTARE LYDNAD 2007, Ödeshög KK

Sept 15

Dreammaker 2:a plac. med HP puppy II tikar, GRK Farsta Gård

Sept 09

Golden Dream HP, 5:e bästa tik, GRK Linköping

Sept 09

Rohan HP, 4:e bästa hane, GRK Linköping

Sept 09

Sir Bors HP, 5:e bästa hane, GRK Linköping

Sept 09

Dreammaker BEST IN SHOW valpklass, GRK Linköping

Sept 09

Dreamline HP, 4:e bästa tikvalp, GRK Linköping

Sept 09

Dreamreader HP valpklass tikar, GRK Linköping

Sept 09

Dreamcatcher HP, 5:e bästa hanvalp, GRK Linköping

Sept 05

Weathertop röntgad hd grad A, ed 0 samt ögonlyst UA

Sept 01

Golden Dream 1:a pris, 290 (SM)-poäng lydnadsklass elit, SBK Valdemarsvik

Aug 19

Dreammaker BEST IN SHOW valpar 4-12 månader, Nedansiljan inoff.

Aug 19

Sir Bors 1:a pris, 3:e plac. med HP unghundsklass hanar, SKK Nyköping

Aug 18

Rohan 1:a pris och 3:e plac. juniorklass hanar, SKK Norrköping

Aug 12

Between Two Fires 1:a pris, 1:a plac. med CK jaktklass tikar, SKK Askersund

Aug 12

Rohan 1:a pris och 2:a plac. juniorklass hanar, SKK Askersund

Aug 11

Golden Dream 1:a pris, 284.5 poäng lydnadsklass elit, SBK Finspång

Aug 09

Sir Bors SVENSK VILTSPÅRSCHAMPION!

Aug 06

Rivendell röntgad hd grad A, ed 0

Aug 05

Dreammaker 1:a plac. med HP valpklass I tikar, BIR, BIG, Köping  inoff.

Aug 05

Dreamline 2:a plac. med HP valpklass I tikar, Södertälje inoff.

Aug 05

Dreamreader 3:e plac. med HP valpklass I tikar, Södertälje inoff.

Aug 05

Dreamhunter 1:a plac. med HP valpklass I hanar, BIM, Södertälje inoff.

Aug 05

Dreamcatcher 2:a plac. med HP valpklass I hanar, Södertälje inoff.

Aug 02

Rohan röntgad hd grad B/C, ed 0 samt ögonlyst UA

Juli 29

Sir Bors 1:a pris öppenklass viltspår, samt VP för dagens bästa golden, SSRK Vånga

Juli 25

Golden Daze godkänd anlagsklass viltspår, SSRK Östra

Juli 20

Sir Bors 1:a pris öppenklass viltspår, SVSHK Ringarum

Juli 11

Golden Dream SVENSK LYDNADSCHAMPION!, SBK Motala

Juli 04

Minas Tirith röntgad hd grad C, ed 0 samt ögonlyst UA

Juli 01

Bree, Minas Tirith, Moria och Rohan har genomfört FB

Juli 01

Princess Guinevere, King Arthur, Sir Bors, Sir Gawain och Sir Tristan har genomfört FB.

Juni 27

Sir Tristan röntgad hd grad B, ed 0

Juni 21

Lotlorien röntgad hd grad A, ed 0/1 samt ögonlyst UA

Juni 20

Lotlorien röntgad hd grad A, ed 0 samt ögonlyst UA

Juni 09

Golden Daze 1:a pris öppenklass tikar, SKK Norrköping

Juni 09

Princess Guinevere 1:a pris, 4:e plac. med HP juniorklass tikar, SKK Norrköping

Juni 09

Rohan 1:a pris och 3:e plac. juniorklass hanar, SKK Norrköping

Juni 09

Sir Bors 1:a pris juniorklass hanar, SKK Norrköping

Maj 30

Sir Galahad röntgad hd grad A, ed 0 samt ögonlyst UA

Maj 26

Sir Tristan 1:a plac. med HP vuxenklass, bästa hane, BIR, Karlskoga inoff.

Maj 23

Sir Gawain röntgad hd grad B, ed 0 samt ögonlyst UA

Maj 06

Rivendell 1:a plac. med HP juniorklass, bästa tik, BIR, BIG-3, Hultsfred inoff.

Maj 10

King Arthur röntgad hd grad A, ed 0

Maj 05

King Arthur, Sir Bors, Sir Gawain, Sir Lancelot och Sir Tristan har genomfört MH

Maj 02

Princess Guenivere röntgad hd grad B/C, ed 0 samt ögonlyst UA

Maj 02

Sir Bors röntgad hd grad B, ed 0 samt ögonlyst UA

Maj 02

Sir Lancelot röntgad hd grad B, ed 0 samt ögonlyst UA

Maj 01

Rohan 2:a plac. med HP vuxenklass hanar, Söderköping

April 28

Rohan 1:a plac. med HP juniorklass och 2:a bästa hane Ödeshög inoff.

April 21

Sir Bors godkänd anlagsklass viltspår, SVSHK Ringarum

April 14

Princess Guinevere 1:a plac. med HP juniorklass, bästa tik, BIM, Kisa inoff.

April 14

Wintergold's Eldkorn,  Fahrenheit och Between Two Fires ögonlysta UA

April 01

Princess Guinevere 1:a plac. med HP juniorklass, bästa tik, BIR och BIG-2, Eskilstuna inoff.

Mars 25

Wintergold's Eldkorn BEST IN SHOW veteranklass fr. 10 år, Katrineholm inoff.

Mars 24

Wintergold's Eldkorn 1:a plac. med HP veteranklass tikar, BIM-veteran, Åtvidaberg inoff.

Mars 24

Princess Guinevere 1:a plac. med HP juniorklass, bästa tik, BIM, Åtvidaberg inoff.

Mars 24

Rohan 1:a plac. med HP juniorklass och 2:a bästa hane, Åtvidaberg inoff.

Feb 11

Between Two Fires 1:a pris och 2:a plac. jaktklass tikar, SSRK Mjölby

Feb 11

Princess Guinevere 1:a pris och 3:e plac. juniorklass tikar, SSRK Mjölby

Feb 11

Sir Lancelot 1:a pris och 5:e plac. juniorklass hanar, SSRK Mjölby

Feb 11

Weathertop 4:e plac. valpklass II tikar, SSRK Mjölby

Feb 11

Rohan 3:e plac. valpklass II hanar, SSRK Mjölby

Jan 28

Between Two Fires 1:a pris och 1:a plac. jaktklass tikar, SSRK Strömsholm

Jan 14

Wintergold's Eldkorn 1:a plac. med HP specialveteran tikar, GRK Linköping

Jan 14

Between Two Fires 1:a plac. med HP jaktklass tikar, GRK Linköping

Jan 14

Golden Dream 4:e plac. maiden tikar, GRK Linköping

Jan 14

Princess Guinevere 3:a plac. puppy II tikar, GRK Linköping

Jan 14

Rohan 4:e plac. med HP puppy II, 5:e bästa hanvalp, GRK Linköping

Jan 14

King Arthur 5:e plac. med HP puppy II hanar, GRK Linköping