RESULTAT


 Översikt   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016

Dec 28

Sandra & Golden Dream vinnare av ÅRETS LYDNADSUNGDOM 2008, SHU

Dec 14

Golden Dream 1:a KM lydnadsklass elit, Norrköping BK

Dec 14

Dreamline 1:a KM lydnadsklass II, Norrköping BK

Dec 07

Dreammaker 1:a pris unghundsklass tikar, SKK Älvsjö

Dec 06

Golden Dream 1:a pris, 275.5 poäng lydnadsklass elit, SKK Älvsjö

Dec 06

Minas Tirith 1:a pris, 177 poäng lydnadsklass II, Finspång BK

Nov 16

Is Mot Eld 2:a plac. med HP valpklass II tikar, ÖKK Mjölby

Nov 16

Eld I Baken 4:e plac. valpklass II hanar, ÖKK Mjölby

Nov 09

Princess Guinevere röntgad hd grad B

Nov 09

Dreammaker 1:a pris, 3:e plac. med CK unghundsklass tikar, SSRK Grängesberg

Nov 09

Dreamline 1:a pris, 4:e plac. med HP unghundsklass tikar, SSRK Grängesberg

Nov 01

Dreamhunter, Dreamline, Dreammaker och Dreamreader har genomfört MH

Nov 01

Moria har genomfört MH

Okt 26

Princess Guinevere 1:a pris öppenklass tikar, SSRK Mjölby

Okt 26

Dreamline 1:a pris, 2:a plac. med HP unghundsklass tikar, SSRK Mjölby

Okt 26

Is Mot Eld 3:e plac. valpklass II tikar, SSRK Mjölby

Okt 26

Eld I Baken 4:e plac. valpklass II hanar, SSRK Mjölby

Okt 25

Wintergold's Eldkorn BEST IN SHOW veteranklass, Eskilstuna inoff.

Okt 25

Dreamline 1:a plac. med HP öppenklass tikar, bästa tik, BIR, BIG-2, Eskilstuna inoff.

Okt 25

Golden Dream 2:a plac. med HP öppenklass tikar, Eskilstuna inoff.

Okt 25

Eld I Baken 1:a plac. med HP valpklass I hanar, BIR-valp, BIG-valp 3, Eskilstuna inoff.

Okt 25

Dreammaker ögonlyst UA

Okt 18

Golden Dream 301. poäng och uppflyttad till lägre klass (spår), Flen BK

Okt 09

Sir Bors 3:e pris nybörjarklass jaktprov, LRK Östergötland

Okt 04

Golden Dream klubbmästare lydnad, Linköping HU

Okt 04

Dreamline 2:a KM lydnad, Linköping HU

Sept 21

Eld I Baken 4:e plac. med HP valpklass I hanar, Norrköping inoff.

Sept 20

Golden Dream 1:a pris, 293.5 (SM-)poäng lydnadsklass elit, Gamleby BK

Sept 19

Golden Dream 3:e pris öppenklass jaktprov, SSRK Östergötland

Sept 13

Golden Dream ÖSTGÖTAMÄSTARE LYDNAD 2008, Ödeshög KK

Sept 13

Dreamline 1:a pris, 188 poäng lydnadsklass II, Ödeshög KK

Sept 13

Dreammaker 1:a pris, 5:e plac. med HP unghundsklass tikar, SSRK Dingtuna

Sept 06

Wintergold's Eldkorn 1:a plac. med CK veteranklass tikar, BIR-veteran, SKK Öland

Sept 06

Princess Guinevere 1:a pris, 4:e plac. med CK öppenklass tikar, SKK Öland

Aug 31

Minas Tirith HP, 2:a bästa tik, GRK Linköping

Aug 24

Minas Tirith 1:a plac. med HP vuxenklass tikar, bästa tik, BIM, Åtvidaberg inoff.

Aug 17

Dreammaker 1:a pris, 2:a plac. med CK unghundsklass, SKK Nyköping

Aug 16

Dreammaker 1:a pris, 1:a plac. med CK unghundsklass, 4:e bästa tik, SKK Norrköping

Aug 10

Golden Dream 4:e plac dual purpose, Goldenspecialen 2008

Aug 10

Golden Dream 3:e plac. jaktklass tikar, Goldenspecialen 2008

Aug 10

Golden Dream 4:e plac. mid limit tikar, Goldenspecialen 2008

Aug 09

Wintergold's Eldkorn 2:a plac. med CK veteranklass tikar, SKK Askersund

Aug 09

Princess Guinevere 1:a pris, 3:e plac. med CK öppenklass tikar, SKK Askersund

Aug 08

Golden Dream 1:a pris, 81 poäng nybörjarklass working test, Goldenspecialen 2008

Aug 03

Golden Dream GULDMEDALJÖR LYDNADSKLASS ELIT U-SM 2008, SHU Göteborg

Aug 02

Golden Dream GULDMEDALJÖR APPELLKLASS SPÅR U-SM 2008, SHU Göteborg

Juli 27

Playing With Fire 1:a pris öppenklass viltspår, samt VP för dagens bästa golden, SSRK Vånga

Juli 20

Wintergold's Eldkorn 1:a plac. med CK veteranklass tikar, BIR-veteran, SKK Köping

Juli 20

Princess Guinevere 1:a pris, 2:a plac. med CK öppenklass tikar, SKK Köping

Juli 20

Golden Dream 1:a pris, 1:a plac. med CK jaktklass tikar, SKK Köping

Juli 17

Dreammaker 1:a pris, 181 poäng lydnadsklass I, SBK Borlänge

Juli 12

Dreammaker 1:a pris, 1:a plac. med CK unghundsklass, 3:e bästa tik, SKK Alfta

Juli 09

Golden Dream 1:a pris, 294.5 (SM-)poäng lydnadsklass elit, SBK Motala

Juli 05

Golden Dream 1:a pris, 307.5 (SM-)poäng lydnadsklass elit, Åtvidaberg HK

Juli05

Dreamline 1:a pris, 192 poäng lydnadsklass II, Åtvidaberg HK

Juni 15

Golden Dream 8:E PLAC. LYDNADS-SM 2008, SBK Öland

Juni 08

Rohan 1:a plac. med HP unghundsklass hanar, bästa hane, BIM, Oxelösund inoff.

Juni 03

Dreamweaver röntgad hd grad A, ed 0

Maj 31

Höstglädjens uppfödargrupp 1:a plac. med HP, SKK Norrköping

Maj 31

Minas Tirith 1:a pris, 3:e plac. med HP unghundsklass tikar, SKK Norrköping

Maj 31

Dreammaker 1:a pris, 1:a plac. med HP juniorklass tikar, SKK Norrköping

Maj 31

Rohan 1:a pris, 2:a plac. unghundsklass hanar, SKK Norrköping

Maj 31

Dreamcatcher 1:a pris, 1:a plac. juniorklass hanar, SKK Norrköping

Maj 25

Dreammaker 1:a pris, 1:a plac. med HP juniorklass tikar, SKK Österbybruk

Maj 13

Playing with Fire 1:a pris öppenklass viltspår, SSRK Östergötland

Maj 11

Golden Dream DISTRIKTSMÄSTARE LYDNAD 2008, SBK Östergötland

Maj 09

Dreamreader röntgad hd grad A, ed 0

Maj 06

Dreammaker röntgad hd grad A, ed 0

Maj 05

Dreamcatcher röntgad hd grad A, ed 0 samt ögonlyst UA

Maj 04

Golden Dream 1:a pris, 293.5 (SM-)poäng lydnadsklass elit, SBK Söderköping

Maj 01

Minas Tirith BEST IN SHOW-3, Klubbarp inoff.

April 28

Dreamspinner röntgad hd grad A, ed 0

April 22

Dreamline röntgad hd grad B, ed 0

April 20

Dreamline, Dreamreader, Dreamweaver, Dreamcatcher,

Dreamhunter och Dreamspinner har genomfört FB.

April 19

Golden Dream 1:a pris, 294 (SM-)poäng lydnadsklass elit, SBK Flen

April 12

Dreammaker 1:a plac. med HP, BIR, BIG-3, Avesta inoff.

April 09

Dreamhunter röntgad hd grad A, ed 0 samt ögonlyst UA

Mars 30

Minas Tirith 1:a pris, 172.5 poäng, LPI, SBK Vadstena

Mars 17

Sandra & Golden Dream vinnare av ÅRETS ALLROUNDHUND 2007, SKK Östergötland

Mars 16

Dreamline 1:a plac. med HP juniorklass tikar, bästa tik, BIR, BIG-R, Eskilstuna inoff.

Mars 15

Golden Dream 1:a pris, 309 (SM-)poäng lydnadsklass elit, SBK Motala

Mars 15

Dreamline 1:a pris, 182 poäng lydnadsklass I, SBK Motala

Mars 15

Minas Tirith 1:a pris, 163 poäng lydnadsklass I, SBK Motala

Mars 09

Dreammaker BEST IN SHOW-2 valpar 4-12 månader, Rättvik inoff.

Mars 02

Wintergold's Eldkorn 2:a plac. med CK veteranklass tikar, SSRK Moheda

Mars 02

Princess Guinevere 1:a pris, 4:e plac. med HP unghundsklass tikar, SSRK Moheda

Mars 02

Dreamline 1:a pris juniorklass tikar, SSRK Moheda

Feb 16

Dreamline 1:a plac. med HP valpklass III tikar, BIR, BIG-2, Sollentuna inoff.

Feb 16

Minas Tirith 1:a pris, 162 poäng lydnadsklass I, SBK Linköping

Feb 13

Rohan rönthad hd grad B

Jan 13

Golden Dream 2:a plac. med HP mid limit och jaktklass  tikar, GRK Linköping

Jan 13

Minas Tirith 3:e plac. special yearling tikar, GRK Linköping

Jan 13

Rohan 3:e plac. special yearling hanar, GRK Linköping

Jan 06

Golden Dream 1:a pris, 1:a plac. med CK jaktklass tikar, SKK Göteborg

Jan 03

Dreammaker 1:a pris och 4:e plac. juniorklass tikar, SKK Göteborg